May 26, 2012- Martinsburg Triathlon
oa age pl, Name age swim trans bike run total
1 Erik Scott, 42 1stmale 3:08 1:08 21:59 18:41 00:44.6
2  1. Charlie Vasey 30-39 2:45 1:16 24:16:00 19:02 00:47.2
3  2. Joe Schuchert 30-39 2:43 1:28 23:13 21:28 00:48.5
4 1. David Koski 20-29 3:07 1:55 23:54 21:07 00:50.0
5  3. Jon Williams 30-39 2:49 1:28 24:33:00 22:12 00:51.0
6  1. Paul Straka 40-49 3:46 1:47 24:44:00 21:15 00:51.3
7 1. Jeff Clinnich 50-59 3:09 1:39 25:07:00 22:34 00:52.3
8 1. Dima Kunstbeck 15-19 3:35 1:48 27:57:00 20:13 00:53.3
9  2. Gerry Perez 40-49 4:32 1:39 25:33:00 22:04 00:53.5
10 Becky Wittrig, 44 1st Female 4:13 2:05 26:02:00 21:34 00:53.5
11 1. Breanna Studenka 30-39 3:15 1:42 26:21:00 22:48 00:54.1
12  3. Drew Swope 40-49 3:39 1:37 24:51:00 24:47:00 00:54.5
13  4. Peter Buss 40-49 3:14 1:53 26:30:00 23:23 00:55.0
14  5. Bruce Moore 40-49 3:24 1:11 24:29:00 26:15:00 00:55.2
15  6. Derin Moore 40-49 3:28 1:31 26:09:00 24:14:00 00:55.2
16  4. Jonathan Erb 30-39 2:59 1:35 27:50:00 23:04 00:55.3
17  7. Jerry Carney 40-49 3:35 1:45 28:21:00 21:48 00:55.3
18 2. Frank Kopriva 20-29 2:35 3:04 27:54:00 22:31 00:56.0
19 2. Tina Kunstbeck 30-39 3:43 1:48 26:22:00 24:12:00 00:56.0
20 2. Dennis Cutrell 50-59 3:51 2:08 25:01:00 25:36:00 00:56.4
21 3. Marvin Hall 50-59 3:51 1:41 27:53:00 23:12 00:56.4
22  8. Steve Remillard 40-49 3:44 2:18 28:43:00 22:59 00:57.4
23 1. Hully Hoover 40-49 3:15 1:37 27:04:00 25:55:00 00:57.5
24  5. Todd Runk 30-39 3:52 3:14 27:56:00 23:06 00:58.1
25 2. Debbie Conner 40-49 5:41 2:03 28:41:00 21:56 00:58.2
26 3. Chris Ojeda 20-29 2:36 1:48 28:23:00 25:53:00 00:58.4
27  9. Keith Gilkey 40-49 3:15 2:03 29:06:00 24:20:00 00:58.4
28  6. Erik Messner 30-39 4:42 1:58 25:33:00 27:13:00 00:59.3
29  7. David Stein 30-39 4:28 2:21 28:16:00 25:19:00 01:00.1
30 Krysta Payne(29-FT) 1st Team 2:34 0:53 29:54:00 27:21:00 01:00.4
31  8. Bryan Cutler 30-39 3:43 1:55 26:42:00 28:17:00 01:01.4
32 1. Mary Brown 30+ Female Team 3:04 0:52 28:38:00 29:22:00 01:01.6
33  9. David Kunkleman 30-39 4:13 2:33 30:11:00 25:00:00 01:01.6
34 3. Mary Ann Hanlon 40-49 4:25 1:57 28:43:00 27:07:00 01:02.1
35 4. Mark Kocherer 50-59 3:02 1:51 30:55:00 26:53:00 01:02.4
36 3. Adrianne Vasey 30-39 2:49 1:34 29:49:00 28:36:00 01:02.5
37 4. Rebecca Jacobs 40-49 4:24 2:01 29:54:00 26:56:00 01:03.2
38 5. Michael Ebersole 50-59 4:25 2:15 29:25:00 27:12:00 01:03.2
39 1. Ashley Appleman 15-19 4:31 2:05 31:59:00 25:13:00 01:03.5
40 10. Jacob McIntyre 30-39 2:58 2:35 29:37:00 28:56:00 01:04.1
41 10. David Fusco 40-49 4:08 2:13 29:40:00 28:25:00 01:04.3
42 11. Clark Hostetler 30-39 4:39 2:07 30:36:00 28:25:00 01:05.5
43 1. Jill Cekada 20-29 5:10 3:11 33:16:00 24:12:00 01:05.5
44 5. Jennifer Erb 40-49 4:45 2:26 31:43:00 27:20:00 01:06.1
45 2. Erin Edmiston 20-29 3:55 1:57 31:16:00 29:40:00 01:06.5
46 6. Bill Kaufman 50-59 4:47 2:47 33:18:00 26:27:00 01:07.2
47 1. Patrick Caffrey 60-69 4:26 3:15 32:44:00 27:56:00 01:08.2
48 12. Patrick Baney 30-39 3:08 1:51 33:32:00 30:12:00 01:08.4
49 7. Tim Long 50-59 3:41 2:37 31:04:00 31:38:00 01:09.0
50 4. Sarah Edinger 30-39 3:36 3:39 30:12:00 31:55:00 01:09.2
51 3. Jennifer Kopriva 20-29 2:57 4:31 34:28:00 27:46:00 01:09.4
52 11. Henry Morella 40-49 4:33 3:07 31:39:00 30:30:00 01:09.5
53 1. John Stump 70+ 5:32 5:08 35:47:00 23:40 01:10.1
54 6. Susan Stepp 40-49 4:34 2:16 33:55:00 29:23:00 01:10.1
55 13. Ravi Bhardwaj 30-39 4:19 2:46 35:28:00 28:03:00 01:10.4
56 12. Tom Fritz 40-49 4:37 2:53 32:30:00 30:44:00 01:10.4
57 1. Trudy Hinish 50+ 5:50 3:06 33:25:00 28:52:00 01:11.1
58 1. Cooper Gilkey 14-u 4:38 3:02 36:42:00 27:17:00 01:11.4
59 2. Ty Gilkey 15-19 4:52 2:10 35:17:00 29:20:00 01:11.4
60 2. Sue Welty 50+ 4:57 2:41 33:21:00 32:45:00 01:13.2
61 3. Patty Wallace 50+ 4:00 3:03 33:35:00 32:45:00 01:13.2
62 4. Josh Stillman 20-29 3:55 5:00 35:35:00 31:20:00 01:15.5
63 8. Michael McBroom 50-59 5:14 4:20 36:10:00 31:42:00 01:17.3
64 2. Gary Rhodes 70+ 4:11 2:57 33:37:00 36:50:00 01:17.3
65 2. Jimmy Cosgrove 14-u 3:49 3:37 41:43:00 31:48:00 01:20.6
66 5. Tiffany Stuckey 30-39 4:34 3:15 35:21:00 38:00:00 01:21.1
67 6. Annie Brant 30-39 5:09 3:39 36:08:00 36:18:00 01:21.1
68 7. Laura Burke 30-39 3:43 3:29 39:03:00 35:21:00 01:21.4
69 2. Brigette Cosgrove 30+ Female Team 3:50 3:34 41:36:00 33:31:00 01:22.3
70 13. Fred Farabaugh 40-49 4:45 3:54 37:07:00 42:06:00 01:27.5
71 8. Renate Farabaugh 30-39 4:58 5:26 42:20:00 35:22:00 01:28.1
72 3. Will Tyndall 14-u 3:44 3:31 48:57:00 33:24:00 01:29.4
73 14. Andy Tyndall 40-49 3:04 4:01 50:09:00 32:27:00 01:29.4
74 9. Jenn Brown 30-39 5:08 6:27 43:11:00 36:19:00 01:31.1
75 4. Jolene Kopriva 50+ 5:48 4:47 40:56:00 39:50:00 01:31.2
76 5. Sandy Boob 50+ 5:59 5:40 33:06:00 37:06:00 01:31.5
77 1. Marissa Peruso 14-u 6:00 1:47 47:53:00 38:41:00 01:34.2
78 6. Janet Schmittle 50+ 6:00 6:09 51:53:00 45:09:00 01:49.1
79 15. John Ankney 40-49 4:00 3:17 90:49:00 29:44:00 02:02.5